טיפול יעיל בדלקת

נכתב ע”י: אוריאל פז, מטפל מוסמך ברפואה סינית | עודכן לאחרונה: 10.5.21

שהיה קצרצרה של מספר דקות בתוך תא קר למדי עשויה להיראות לרבים דרך מעט מוזרה לריפוי אבל הטרנד העכשווי שנקרא קריותרפיה (Cryotherapy), הופך פופולרי יותר ויותר בימים אלו. הקריותרפיה פועלת על בסיס הממצא שקור עז יכול לשפר את הבריאות הנפשית והפיזית ואפילו להאריך את החיים.

למעשה קריותרפיה היא סאונת קור המשתמשת בטמפרטורות קיצוניות של מינוס 150-120 מעלות צלזיוס כדי:
1. לשפר את קיבולת נוגדי החמצון.
2. להפעיל מחדש את תת-המערכת של מערכת העצבים האוטונומית (Parasympathetic).
3. לשפר מצבים דלקתיים, כולל דלקות של ספורטאים.
4. להפחית כאבי שרירים שנוצרו בעקבות עומס מכני או מטבולי.

הקריותרפיה עשויה להיות טיפול חלופי בטוח, כמו גם טיפול מונע למחלות רבות. בקליניקה שלנו אנו מציעים טיפולי ׳קריותרפיה לכול הגוף׳ או קריותרפיה מקומית באזור הכואב כטיפול יעיל שיכול להפחית ואף לעצור דלקות שונות בגוף.

כיצד קריותרפיה יכולה לסייע להפחית דלקתיות?

דלקת היא אחת הדרכים שבהן נלחמת המערכת החיסונית שלנו בזיהום שחדר לגוף. לפעמים, תגובתיות יתר של המערכת החיסונית יוצרת דלקת כרונית שעשויות להתפתח לבעיות בריאותיות חמורות כמו סרטן, סוכרת, דיכאון, דמנציה או דלקת פרקים. לכן, טיפול להפחתת הדלקת יכול לשפר את הבריאות הכללית ולצמצם את הסיכון ללקות במחלות כרוניות שונות. על פי המחקר, קריותרפיה מצליחה להפחית את התהליך הדלקתי באופן הבא:

א. היא מקטינה את הסינון של מקרופאג (Macrophage), תא בולען שבולע גופים זרים ובכך מגן על הגוף מפני זיהומים הגורמים גם להתפתחות דלקות.
ב. היא מפחיתה הצטברות של סימני המפתח הדלקתיים.
ג. וכל זאת מבלי שהיא משפיעה לרעה על הרקמות והשרירים באזור המטופל.

ההשפעה המועילה של קריותרפיה היא חד משמעית, וההשפעות הפיזיולוגית והביצועיות שלה כטיפול אנטי-דלקתי, כאמצעי לשיפור הלב וכלי הדם ולהפחתת סימני הנזק לשרירים, מתועדות היטב במחקר.

טיפול הוליסטי כולל לסובלים מדלקת כרונית

כדי לספק טיפול הוליסטי ייעודי מתאים לאנשים הסובלים מדלקות כרוניות, אנחנו מציעים טיפולי קריותרפיה בשילוב עם דיקור סיני, צמחי מרפא, וטכניקות הרפיה שונות כמו עיסוי או יוגה תרפיה, כך זה עובד:

טיפול בדיקור סיני – שיטת הדיקור הסיני (אקופונטורה) עובדת על ידי גירוי נקודות ספציפיות בגוף בעזרת החדרת מחטים זעירות לעור. הדיקור מסייע גם להפחתת דלקות. הוכחות מדעיות ליעילות הדיקור אפשר למצוא למשל במחקר המציין את הקשר בין גירוי עצב הוואגוס (Vagus) – עצב מרכזי בגוף – לבין הפעלת מנגנונים בגוף שמפחיתים דלקתיות.

טיפול בצמחי מרפא והמלצות לתזונה נכונה – לתזונה אנטי-דלקתית יתרונות רבים. מערכת החיסון מופעלת כאשר הגוף מזהה כל דבר זר כמו חיידק פולש, אבקני צמחים או כימיקל כלשהו, מה שגורם לעתים קרובות לתהליך שנקרא דלקת. התקפי הדלקת, המופנים לפולשים המאיימים, נועדו להגן על בריאותכם, אבל לפעמים הדלקת ממשיכה להציק גם כאשר הגוף לא מאוימים על ידי פולש זר ובכך היא הופכת לאויב של הגוף. אחד האמצעים החזקים ביותר להילחם בדלקות לא מגיע מבית המרקחת אלא מהמכולת. מחקרים רבים הראו שלמרכיבי המזון והשתייה עשויה להיות השפעה אנטי-דלקתית. כאן מגיעים לעזרתכם צמחי המרפא שאנו מציעים למטופלים והמלצות למאכלים אנטי-דלקתיים, אשר יחד עם הקריותרפיה, נחלצים כדי להביס את הדלקת בגוף.