דיקור סיני לכאבי גב - Pura Vida Therapy

אנשים רבים שסבלו מכאבים כרוניים בגב התחתון העידו כי הטיפול בדיקור סיני עזר להם. לעדויות אלה נוספו גם ראיות מדעיות התומכות בהן. טיפול בדיקור סיני לכאבי גב כולל החדרת מחטים דקיקות לעומקים שונים בנקודות אסטרטגיות בגוף, כדי להקל על כאבי גב תחתון.

מה גורם לכאבי גב תחתון

אמנם, כמעט מחצית האנשים הבריאים והפעילים מעל גיל 60 חווים כאבי גב תחתון, אבל כאבים אלה אינם בהכרח תופעה בלתי נמנעת של ההזדקנות. הרגלים תמימים לכאורה, יכולים לעורר את הכאב, כולל: ישיבה ממושכת, שינה על מזרן לא מתאים, תזונה לקויה, יציבה גרועה או פעילות גופנית נמהרת.

על דיקור סיני לכאבי גב

הטיפול בדיקור סיני הוא חלק מהרפואה הסינית המסורתית ומשמש כשיטת טיפול כבר אלפי שנים. הדיקור מבוסס על האמונה שהאנרגיה בגוף זורמת במסלולים הנקראים מרידיאנים. וכאשר חלה חסימה בזרימה זו, היא גורמת למחלות. החדרת מחטים דקות לגוף בנקודות ספציפיות, נקודות דיקור, לאורך המרידיאנים הללו, יכולה לשחרר את החסימה ולהחזיר לגוף זרימת אנרגיה תקינה ואיזון.

הרפואה המערבית בימינו מסבירה את הדיקור כממריץ אפשרי של המערכת העצבית, המאותת לגוף לשחרר אנדורפינים, אופיואידים, נוירוטרנסמיטורים ונוירו-הורמונים – שמסייעים לשיקום הבריאות הפיזית והרגשית באופן טבעי.

כאשר הגוף חווה כאב כרוני, מערכת העצבים המרכזית הופכת לרגישה ולעתים מגיבה לגירויים שכבר לא נמצאים שם. דיקור סיני לכאבי גב יכול לשנות את המצב, כי הוא עשוי להשפיע על הפחתת התגובה המוחית הנורמלית לכאב כרוני.

מתי כדאי לשקול טיפול בדיקור סיני לכאבי גב?

בדרך כלל, אם כאבי הגב מציקים לכם במשך כשלושה חודשים, כדאי לשקול טיפול בדיקור סיני בחיפה, ולפעמים גם בשילוב עם טיפולים אחרים כמו עיסוי או קריותרפיה.

מחקר שכלל 638 מבוגרים עם כאבי גב תחתון כרוניים, מצא כי מטופלים שקיבלו דיקור סיני השתפרו משמעותית יותר מאלה שלא קיבלו טיפול זה. למעשה, מצבם של כ-60% מהמטופלים שקיבלו דיקור סיני השתפר, לעומת 39% מהמטופלים שקיבלו את הטיפול הסטנדרטי, ללא דיקור. מחקר אחר הראה גם הוא תוצאות חיוביות לאחר שימוש בדיקור סיני להפחתת כאבי גב תחתון.

למה לצפות במהלך הטיפול?

המטפל בדיקור יעריך את כאבי הגב הכרוניים שלכם ואת הרגלי החיים וההיסטוריה הבריאותית שלכם. לאחר מכן, הוא יקבע את מיקומם של המחטים שישמשו לטיפול בכאב הגב שלכם. תתבקשו לשכב בתנוחה נוחה בזמן שהמחטים הדקיקות יוחדרו לגוף.

רוב המטופלים לא מרגישים את חדירת המחט, ורבים מוצאים שהליך זה, שנמשך כ-30 דקות, הוא מרגיע.

מספר הטיפולים שתצטרכו לקבל יהיה תלוי בקצב ההשתפרות של כאבי הגב. בדרך כלל תוכלו להרגיש שיפור כבר לאחר שניים או שלושה טיפולים.

להיפטר מכאבי גב – Pura Vida Therapy

מחפשים דרך להיפטר מכאבי הגב שלכם? בקליניקה שלנו, Pura Vida Therapy בהנהלתו של אוריאל פז, מטפל מומחה ומנוסה, תוכלו סוף סוף להיפרד מהכאב. טיפול מקצועי בדיקור סיני, משולב בשיטות טיפול נוספות כמו קריותרפיה או טווינה, יוכל לשחרר אתכם מכאבים ולהחזיר לכם את שמחת החיים. פנו אלינו לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ ראשוני על הטיפול המתאים ביותר למצבכם.