טיפול בכאבי ראש - Pura Vida Therapy

טיפול בכאבי ראש ומיגרנות לפי הרפואה הסינית

כאבי ראש יכולים לפגוע בשגרת החיים ולהוביל לסבל רב. הרפואה הסינית מציעה מגוון שיטות טיפול בכאבי ראש ומיגרנות בעזרתן תוכלו להשתחרר מהכאבים ולחזור לחיים נורמליים.

אין כמעט אדם שלא סובל מידי פעם מכאבי ראש ומחפש אחר טיפול בכאבי ראש להקלה על הכאבים ולשיפור איכות החיים. עבור חלק מהאנשים כאבי הראש מופיעים בצורה בינונית עד קלה וניתנים לטיפול בעזרת תרופות נפוצות ללא מרשם. עם זאת, עבור רבים אחרים כאבי הראש עלולים להיות מטרד של ממש, כאשר הם מורגשים בצורה חזקה מאוד שפוגעת באיכות החיים וביכולת להתנהל כרגיל בחיי היומיום. כאבי ראש אלה נקראים גם מיגרנות, ומצריכים טיפול בכאבי ראש חזקים.

מה גורם לכאבי ראש

לפי הרפואה הסינית ישנם 28 סוגים שונים של כאבי ראש, הנגרמים בגלל סיבות רבות ומגוונות, ביניהן: לחץ דם גבוה או נמוך, גורמים הורמונליים ושינויים במחזור החודשי, בעיות במערכת העיכול, מחסור בשתייה, ועוד. טיפול בכאבי ראש מתחיל בהקלה על הסימפטום. לאחר מכן, אנו מאבחנים את המקור שגורם לכאב הראש על מנת לטפל בו בצורה ייעודית וממוקדת, בהתאמה אישית לכל מטופל.

טיפול בכאבי ראש באופן טבעי

טיפול בכאבי ראש, כמו הסיבות לכאבי הראש עצמם – הוא עשיר ומגוון. הטיפול הקונבנציונאלי השכיח ביותר הן תרופות הנמכרות ללא מרשם, אך גם מנוחה והנחת קרח על הראש. כאשר אלה לא עוזרים, מומלץ לפנות לטיפול עמוק יותר בכאב, טיפול שיכול להקל על הסימפטום אך גם על מקור הבעיה – כמו זה הניתן באופן טבעי.

איך להקל על כאבי ראש

לפי הרפואה הסינית, הביטוי הפיזי של כאב הראש הוא חום אמיתי או חום שנובע מחוסר – שעולה כלפי מעלה אל הראש ויוצר שם עודף חום. לכן, כדי להקל על כאבי הראש הטיפול הטבעי יתחיל עם קור יבש בטמפרטורה של 130°- המופק על ידי חנקן. בניגוד לקרח, קור זה חודר פנימה באופן מקומי ומוריד את רמת הכאב בלפחות 50% לרמה קלה עד בינונית. הפחתת הסימפטום נוסך בטחון ונותן למטופל תקווה לריפוי.

טיפול טבעי בכאבי ראש ללא תרופות

כעת, משהושגה הקלה בעוצמת הכאב, ניתן לטפל בסימפטום בעזרת שיטות ריפוי טבעיות מהרפואה הסינית: דיקור סיני, הקזת דם, כוסות רוח, שינויים בתזונה ופורמולות צמחי מרפא. טיפול טבעי בכאבי ראש בעזרת כוסות רוח מתאים למטופלים שאצלם כאב הראש נובע מתפיסות של שרירים בעורף או בגב העליון. כאשר המקור הוא הורמונלי מומלץ לשלב דיקור עם צמחי מרפא, הנלקחים באמצעות פורמולות פטנט ייעודיות. כאשר המיגרנות מופיעות באזור המצח או סביב כל הראש, נרצה לחזק את הדם באמצעות דיקור, צמחי מרפא ותזונה מתאימה.

דיקור סיני הוא השיטה הטבעית הטובה ביותר לטפל במקור האנרגטי שגורם לכאב הראש: דיקור סיני לכאב ראש מבוצע לאחר אבחון המרידיאן המעורב בכאב והבחנה מבדלת בין כאב מחוסר לכאב מעודף. במצב של עודף נעזר גם בטכניקה של הקזת דם מקצה המרידאן המעורב.

טיפול בכאבי ראש בהתאמה אישית

טיפול טבעי בכאבי ראש מבוסס על התאמה אישית ומאפשר למטפל לכוון את הטיפול למקור הכאב של כל מטופל ומטופל. לאחר שהושגה הקלה בכאב, מזהה המטפל את המקור לבעיה בעזרת תשאול של המטופל, בדיקת דופק ולשון ומעורבות ליחה. כאשר המקור לכאב הראש הוא למשל אלרגיה, לאחר השגת ההקלה ימליץ המטפל על תזונה מתאימה, השונה מאדם לאדם. במצב של כאבי ראש הנגרמים בזמן המחזור החודשי, טיפול מאזן במרידיאן הכבד והטחול מסייע להפחתת הופעת כאבי הראש.

בעזרת השיטות העומדות לרשותנו ניתן לבצע טיפול בכאבי ראש ולהשיג תוצאות מצוינות ולכן אין סיבה להמשיך לסבול מכאבי ראש. אבחון מקצועי הנעשה על ידי מטפל מומחה ברפואה סינית, יוביל להתאמה מדויקת של שיטות הטיפול ולהקלה מידית וארוכת טווח על כאב הראש – הראש שלכם בידיים טובות!