טיפול טבעי בדלקת פרקים

טיפול בדלקת מפרקים שגרונתית

נכתב ע”י: אוריאל פז, מטפל מוסמך ברפואה סינית | עודכן לאחרונה: 28.8.19

author-Uriel-Paz

דלקת פרקים (Rheumatoid Arthritis), או בשמה המקצועי המלא דלקת מפרקים שגרונית, היא מחלה הנוטה לתקוף נשים בשנות הארבעים לחייהן (בסבירות גבוהה יותר, אולם מופיעה גם אצל גברים) ובאה לידי ביטוי בקישיון של מפרקים בגוף: מפרקי הרגליים, מפרקי הידיים ומפרקי הכתפיים, בכאבים ובמגבלות תנועתיות, ומקשה מאוד על ניהול אורח חיים שגרתי.

המחלה מופיעה לרוב באופן סימטרי בשני המפרקים הנגועים וללא טיפול מתאים מתפשטת במהרה לכלל המפרקים בגוף ומביאה לכאבים עזים, פגיעה באורח החיים ובמקרי קיצון לפגיעה בתפקוד של המטופל. דלקת פרקים באה לידי ביטוי בכאבים עזים, חום מקומי, אודם ונפיחות. במצב מנוחה ושינה הכאב נוטה להתגבר והמפרקים מגיעים לקושי תנועתי רב המקשה הן על השינה והן על ההתעוררות והחזרה לתפקוד. הטיפול הקונבנציונאלי שמציעה הרפואה המסורתית בעבור דלקת פרקים הוא טיפול תרופתי בעיקרו הנשען על שילוב בין ריכוז של תכשירים סינטטיים, טיפולים ביולוגיים ולעתים גם טיפול בסטרואידים. מטרת הטיפולים הללו היא לשנות את הלך המחלה ולהגיע לשליטה בה עד כדי נסיגה. טיפולים אלו מציגים יעילות מוגבלת והמחלה במרבית המקרים לאחר התפרצותה זוכה עם הטיפול המתאים להקלה ולנסיגה, אולם הופכת למעשה למחלה כרונית המרבה להתפרץ אצל המטופל ולמעשה היא מחלה חשוכת מרפא אשר כלל הטיפולים נועדו להקל על תסמיניה ותדירות ההתקפים הדלקתיים.

גילוי מוקדם לצד טיפול אופטימלי ומיטבי בדלקת פרקים מהווים חלק ניכר מהצלחת הטיפול, שכן במידה והטיפול מתאים ניתן כבר בשלבים הראשונים להתפרצותה של המחלה, ניתן למנוע נזק קבוע למפרקים שעשוי להתפתח בהמשך. שינוי באורח החיים הכולל הקפדה על תזונה נכונה, משקל גוף מותאם וטיפולים בתנועה מסייעים אף הם ומהווים חלק בלתי נפרד מן הטיפול בדלקת פרקים.

שיטות טיפול אלטרנטיבי בדלקת מפרקים

לצד הרפואה הקונבנציונלית המסורתית, עומדת הרפואה הסינית המשלימה אשר מציעה מגוון שיטות טיפול ייחודיות בעלי דרגת יעילות גבוהה יחסית עבור הקלה של דלקות פרקים עד לנסיגה משמעותית של המחלה ולהחלמת מפרקים פגועים. בין הטיפולים המסייעים בתחום ישנם סוגי דיקור סיני שונים המסייעים בהפחתת הכאב, טיפולים במגע ועיסויים שונים, טיפולים בתנועה וטיפולים בתא לחץ או בסאונת קור. טיפול בתא לחץ מספק ריכוז נשימתי גדול במיוחד של חמצן לגוף המסייע בשיקום ובריפוי ונחשב לאפקטיבי בטיפול במחלות רבות בניהן גם דלקת המפרקים.

Arthritis treatment

שיטת טיפול נוספת, חדשנית ומתקדמת יותר המציגה גם היא יעילות גבוהה במיוחד היא הקריותרפיה – טיפול המתבסס על שהייה ממוקדת וקצרה בסאונת קור עוצמתית. טיפולי הקריותרפיה מתבססים על החדרת קור יבש באמצעות חנקן אל הגוף, כך שלמעשה למרות השהייה בקור העז, הוא עצמו אינו חודר לגוף ומשפיע על תחושת המטופל, כי אם מתמקד במערכות ובאיברים הפנימיים בלבד במטרה “לעורר” אותם. הטיפול מכווץ את כלי הדם ויוצר זרימה חזקה ומהירה של הדם המביאה להתעוררות הגוף, למסה של אדרנלין ולשיקום עצמות ושרירים פגועים. טיפולי הקריותרפיה עבור דלקות פרקים מציגים לרוב תוצאות טובות, כאשר מרבית המטופלים מספרים על שיפור בתחושה ובתנועתיות כבר לאחר טיפול אחד בלבד. יחד עם זאת, ההמלצה הטיפולית שלנו היא להשלים את סדרת הטיפולים שנקבעה אישית בהתאם לאופי הבעיה והמטופל ולא להישען על ההקלה הנקודתית שהושגה וזאת במטרה לייצר תוצאה אופטימלית, שיפור ונסיגה של המחלה לאורך זמן.

קליניקת Pura-Vida שלנו היא בין המרפאות המשלימות היחידות בארץ המחזיקות בסאונת קור חדשנית ומקצועית אשר מספקת טיפולי קריותרפיה. טיפולים אלה ניתנים לאחר אבחון מקיף ובהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת, לבעיית דלקת מפרקים ולבעיות נוספות, וזאת לצד מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים ייחודיים נוספים מעולם הרפואה הסינית, להשגת יעילות מרבית!