דיקור סיני לפריצת דיסק - אוריאל פז

מצב של פריצת דיסק יכול להתרחש בכול מקום לאורך עמוד השדרה, אבל בדרך כלל בגב התחתון. חוליות עמוד השדרה מרופדות ביניהן בדיסקים, וכל דיסק בנוי מטבעת חיצונית קשיחה וחלק פנימי המכיל נוזל צמיגי. קרע בדיסק גורם לאי נוחות ולכאבים. טיפול בדיקור סיני לפריצת דיסק, נחשב ליעיל מאוד.

פריצת דיסק יכולה לגרום לרמות שונות של כאב ודלקת, והדיקור הסיני (אקופונקטורה) יכול להאט את תהליך הדלקת והניוון, להפחית את הכאב ולעזור להחלמה מהירה יותר של הדיסק הפגוע.

פריצת דיסק בגב התחתון?

פריצת דיסק בגב התחתון היא מצב שפוגע לעתים קרובות בצעירים ובאנשים בגיל העמידה.

פריצת דיסק היא מצב שבו נוצר קרע בטבעת הסיבית החיצונית של הדיסק, שמאפשר לנוזל הצמיגי לדלוף החוצה. זה עלול לפגוע בהולכה העצבית ולגרום לכאבים עזים וזה יכול להיות גם אסימפטומטי.

פריצת דיסק עלולה להוביל לשחרור חומרים כימיים דלקתיים שיובילו למצבים כמו:

  • כאב
  • חוסר תחושה
  • חולשה
  • צליעה בהליכה
  • טווח תנועה לקוי

תהליך ההזדקנות מלווה לרוב באובדן הידרציה (מִיּוּם) בדיסק, ובכך לקריסתו. מצב זה מגביר את העומס על סיבי טבעת הדיסק ומקל על פריצת נוזל הדיסק החוצה. פציעה בעמוד השדרה עלולה גם היא לזרז מצב של פריצת דיסק.

אמנם, פריצות דיסק נפוצות בעיקר בגב התחתון, אבל הן מתרחשות גם בצוואר.

דיקור סיני לפריצת דיסק – לריפוי ולהפחתת כאבים

הנה כמה מהמאפיינים של הטיפול בדיקור סיני:

  • הדיקור משתמש במחטים דקיקות לגירוי העצבים בשרירים וברקמות.
  • הדיקור מקדם שחרור של אנדורפינים וגורמים נוירו-הורמונליים בכלי הדם ובמערכת החיסון, ומגביר את זרימת הדם בכלי הדם הקטנים ביותר. האנדורפינים הם משככי כאבים טבעיים.
  • הדיקור יכול להפחית דלקות, לשפר את תנועתיות המפרקים, להקל על נוקשות השרירים, ולרפא נפיחויות וחבורות.

האם דיקור סיני עוזר לפריצת דיסק?

דיקור סיני לפי המחקר: מספר הולך וגדל של מחקרים תומכים ביתרונות השימוש בדיקור סיני למצבים של פריצת דיסק, לדוגמה:

  • לפי המחקר, העצבים יכולים להתמודד רק עם מספר מוגבל של אותות בבת אחת, אותות הכאב נעים באיטיות מאזור הפגיעה לעמוד השדרה ואל המוח. דיקור סיני, יכול לייצר אותות מהירים יותר ולדחוק קדימה את האותות הנעים באטיות ולחסום את הכאב. כך, גורם הדיקור לשינוי בהליך הכאב המועבר בין המוח לעמוד השדרה, ומציע שיכוך כאבים יעיל ומתמשך שמשפר את איכות החיים.
  • מחקר חדש מצא כי שילוב של דיקור סיני ועיסוי, יעיל יותר לטיפול בפריצת דיסק, מאשר שילוב של זריקות Coenzyme B12 ופיזיותרפיה.

אם לא הצלחתם למצוא מרפא לפריצת הדיסק שלכם, אתם מוזמנים לקליניקה שלנו, Pura Vida, בהנהלת אוריאל פז, מטפל מקצועי ומנוסה. נטפל בכם במסירות ובמקרה הצורך נשלב בדיקור גם שיטות טיפול אחרות כמו עיסוי טווינה או קריותרפיה. פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים ולייעוץ ראשוני לגבי שיטת הטיפול המתאימה ביותר למצבכם.

סובלים מפריצת דיסק? מעוניינים לקבל פרטים נוספים על טיפול בדיקור סיני לפריצת דיסק? בואו לשמוע על הטיפול ועל מגוון שיטות טיפול אחרות. נשמח להתאים עבורכם שיטת טיפול המתאימה ביותר עבור מצבם.